Świąteczna mapa wielkanocnych trufli

Tegoroczna Wielkanoc była jak każde inne święta pod dwoma względami: po pierwsze minęła zastraszająco szybko, a po drugie wybór właściwego prezentu okazał się, jak w zasadzie przy każdej okazji wymagającej obdarowania członka rodziny, po prostu niemożliwy ;)

W tym roku jednak razem z A. i oczywiście niezastąpionym Czesiosławem, po krótkiej acz intensywnej naradzie rodzinnej, postanowiliśmy nie iść na łatwiznę i zamiast kupować pierwsze lepsze wino czy czekoladki zdecydowaliśmy się na przyrządzenie własnych słodkości- tytułowych trufli właśnie! Efekt? Strzał w 10! Własnej roboty trufle połączone z corocznym poszukiwaniem prezentów na podstawie tworzonej przez nas mapki mieszkania (z zaznaczonym obszarem, w którym należy szukać) sprawiły mnóstwo radości zarówno najmłodszej części rodziny, jak i tej nieco bardziej leciwej ;) Przepis na przepyszne trufle został zaczerpnięty oczywiście z zawsze niezawodnej Kwestii Smaku.

mapka2

przykładowa mapka wielkanocnych trufli :)

A. lepiący trufle czekoladowe z ciemnej czekolady

A. lepiący trufle czekoladowe z ciemnej czekolady

gotowe trufle

gotowe trufle

trufle we własnoręcznie robionym pudełeczku

trufle we własnoręcznie robionym pudełeczku

prezent w pełnej krasie i Czesiosław - mistrz drugiego planu

prezent w pełnej krasie i Czesiosław – mistrz drugiego planu

 

Rafnego dnia! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>